על קצה המזלג: אודות עיסוי נגד כאב ראש

על קצה המזלג: אודות עיסוי נגד כאב ראש

                                                                                                                 

יום לחוץ, סטרס, הצטננות ובעיות רבות אחרות עלולים לגרום להופעת כאבי ראש. הגוף נותן לנו איתות ומודיע שמתרחש בו משהו לא כשורה ורצוי לטפל בבעיה בהקדם האפשרי. באמצעות העיסוי הנקרא אקופרסורה שעובד על נקודות מסוימות ניתן להקל על תסמונת הכאב ולשפר את מצב הבריאות הכללי.

אך זכרו שהדבר החשוב ביותר – לטפל בסיבה שגרמה לכאב. אם אתם סובלים לעיתים תכופות מבעיה זו, מוטב שלא תפעלו על דעת עצמכם אלא תפנו לרופא.

הגורם השכיח ביותר של כאבי ראש זהו היצרות כלי דם. היצרות כלי דם גורמת לכך שאין אספקת חמצן מספקת לתאי המוח, והמצב מלווה בכאב. אקופרסורה עשויה לעזור בהקלה על תהליך זה ולשפר את המצב ע"י המרצת זרימת הדם במקומות הבעייתיים.

עיסוי ראש יש לבצע בשקט ובמקום אפלולי. כדאי לקחת בחשבון שאם אתם סובלים ממחלה קשה כגון מיגרנה אזי הסבירות ליעילות העיסוי העצמי פוחתת במידה ניכרת.      

 

נקודות לעיסוי:

 

  1. טאי יאן – נקודות אלו נמצאות בצידי הראש בצורה סימטרית סמוך לקו צמיחת השיער.
  2. סואן לי – נקודה זו נמצאת באזור ההצטלבות של הקו המוביל מהקצה העליון של האוזן ושל השביל האמצעי בשיער, בערך 2 ס"מ לכיוון אל העורף.
  3. חה גו – הנקודה נמצאת בין האגודל והאצבע המורה בשקע (של כף היד).
  4. פן צ'י – הנקודה נמצאת בעורף (במרכז השקע), במקום החיבור של שרירי הצוואר.
  5. יוי יאו – הנקודות נמצאות ממש בהתחלה של הפינות העליונות של הגבות.
  6. אי פן – הנקודה נמצאת מתחת ללסת התחתונה באזור הגומחה.
  7. קון לון - הנקודות נמצאות מאחורי גיד האכילס בשקע של הקרסול.
  8. צין מין – הנקודות נמצאות במרחק של 2-3 מ"מ מהחלקים הפנימיים של העיניים (קרוב יותר לאף).

 

 

רשימה זו של נקודות אקטיביות יכולה לעזור לכם לשכך את הכאב. זכרו שהתנועות צריכות להיות חלקות, המזכירות ליטוף, ולאחר מכן – סיבוביות. כדאי לקחת בחשבון שעיסוי נקודות סימטריות חייב להתבצע בו זמנית. עיסוי של נקודה אחת צריך להימשך 3 עד 6 דקות. אל תפעילו לחץ על הנקודות אף אם בגלל הכאב ממש מתחשק לכם ללחוץ חזק. אקופרסורה לא אמורה לגרום אפילו לאדמומיות. אל לכם לשכוח שישנן גם נקודות אחרות בהן מוטב שלא לגעת. תהיו זהירים מאוד.