עיסוי שמנים לטיפוח הגוף

עיסוי שמנים לטיפוח הגוף

שמני עיסוי ידועים בשל סגולות המרפא שלהם. אמנם אם חסר לכם זמן או אין בסביבתכם מעסה זמין שיכול לעזור, יהיה לכם קשה ליהנות מהסגולות הללו. עם זאת, בשמני עיסוי הודיים ניתן להשתמש בבטחה באופן עצמאי בתור קרם גוף. לכל סוג של שמן יש את הסגולות הייחודיות שלו. וחשוב לא להתבלבל

שמן באלאסוואגנדכלי. זהו שמן שמומלץ לכל אישה. יש למרוח אותו על אזור הבטן פעמיים בשבוע ולעסות בעדינות. שמן זה מסדיר את הווסת ומקל על תופעותיה, עוזר להרות, מנרמל את תפקוד מערכת הרבייה של האישה, ממריץ את עבודת האברים הפנימיים. כמו כן הוא מחזק את השדיים: יש למרוח את השמן על השדיים ולעסות בתנועות סיבוביות קלות. בנוסף לכל המפורט לעיל, הוא מחדש את העור.

במצבים של מחלות  או התכווצויות ברגליים, מומלץ להשתמש בשמן קארפוראדי. יש למרוח את השמן בתנועות עיסוי סיבוביות על האזור הבעייתי. ממריץ את זרימת הדם, מסלק חומרים מזיקים. הגמישות תחזור לשרירים, וכאבי המפרקים ייעלמו. מועיל גם במקרים של נקעים ומתיחות. בחזרתכם הביתה לאחר הליכה ארוכה תמרחו את השמן על הרגליים העייפות. ושוב תחושו את הקלילות ברגליים!

אם אתם עוסקים בספורט, כדאי שתקנו שמן קוטאמצ'וקאדי. הוא אפקטיבי לשרירים ומפרקים הנתונים לעומסים כבדים. אחרי האימון תעשו עיסוי עצמי לאזור הנדרש בגוף. זרימת הדם תשתפר וכתוצאה מכך השרירים יחזרו במהרה למצבם התקין. משחרר התכווצויות ומרפה שרירים תפוסים. 

 אם יש לכם קושי להירדם, מומלץ לעשות עיסוי ראש עם שמן קשיראבאלה. זה משחרר לחץ ועוזר להרפיה. משכך כאבי ראש. עוזר להיפטר מנדודי שינה. מובטחת לכם הירדמות קלה ושינה עמוקה ובריאה. מאוד מועיל לעובדי משרד אשר זקוקים להפגת מתחים.

שמן מכאנאראיאנה. זהו שמן בעל השפעה עוצמתית לגוף. הוא מכיל מעל 30 צמחים. מועיל במצבי דלקת פרקים, כאבים, התכווצויות, בעיות מפרקים, נקעים, דלקות למיניהן. הוא משמש גם כאפרודיזיאק (חומר להגברת החשק המיני).

אם חלילה עברתם שבר או נקע יהיה עליכם להשתמש בשמן מוריוונה. תעסו איתו את מקום הפגיעה באופן סדיר. איחוי העצמות יתרחש מהר יותר והעיקר נכון יותר. אם אתם סובלים מכאבים במקומות שנשברו בעבר, למשל עם שינויי מזג אוויר, יש למרוח את השמן על האזור הכואב מיד עם הופעת התסמינים הראשונים של כאב. עבור אנשים בגילאים מתקדמים השמן הזה מהווה עזרה ראשונה של ממש. בנוסף לכל השמן עוזר לחיזוק המפרקים והעצמות – דבר חשוב בהחלט בקרב אנשים מבוגרים. מפחית סיכון של שברים במקרה של נפילות. עוזר לריפוי פצעים קטנים וסדקים.

פסוריאזיס – מחלת עור קשה וידועה. קשה להיפטר ממנה בעזרת תרופות קונבנציונליות. אמנם יש שמן טבעי – שמן פסוריאוף. למעט הטיפול בפסוריאזיס, שמן זה עוזר במצבים של גרד, אדמומיות, גירוי, פריחה, אקנה, אקזמה, הרפס. לטיפול בפסוריאזיס יש להשתמש בשמן זה במקומות הנגועים פעמיים ביום. יש להמשיך בטיפול לפחות 3 חודשים. לאחר מכן ניתן להשתמש בשמן לצורך טיפול מונע.

שמן סאכאצ'אראדי נועד לקלילות ברגליים. הוא מנרמל את זרימת הדם, מפיג עייפות ומשחרר התכווצויות. מבטיח כלי דם חזקים, מניעת התנפחות הוורידים. תשכחו מהבצקות ברגלים! חובבות נעליים עם עקבים גבוהים – עבורכן שמן זה הנו חומר שלא יסולא בפז.

שמן טריפאלה חביב על הנשים בשל אפקט האנטי-אג'ינג שלו. ניתן למרוח אותו על כל הגוף כול הפנים והשיער.

כפי שאתם רואים, שמני עיסוי הודיים קלים בשימוש לצד סגולותיהם הנדירות והשפעתם היעילה.