עיסוי "חכים" – אנרגיה של בריאות

עיסוי "חכים" – אנרגיה של בריאות

מאוחר יותר ידע עתיק זה הועבר לאידריסלאהור (צרפת) – מחבר ספרים רבים בנושאים כגון טיפול מכוון גוף, פיתוח אישי והצערת גוף האדם, מייסד מכון Samadeva.

דרווישים טענו כי כל פגיעה אף המזערית ביותר, תזוזת חוליות, וקל וחומר – אי נוחות מורגשת ומציקה, כולל בעיות עמוד השדרה והמפרקים, מפריעים להתפתחות רוחנית תקינה. אובססיות, בעיות ביחסי אנוש ובמיוחד מחלות גופניות – כל אלה מהווים השלכות של חסימה אנרגטית. מטרתו של עיסוי חכים – הסדרת מחזור מלא של אנרגיות בגוף דרך כל השתיים עשרה הערוצים הנקראים מרידיאנים.

"חכים" – משמעותו "מרפא", ולכן האדם המבצע פעולה זו הנו בבחינת "המעביר" שפועל תוך הרמוניה עם קצב היקום. בקורס עיסוי חכיםבמהלך הכשרת המטפלים מתמקדים במיוחד במצבו הפנימי של המעסה ובמודעות שלו.

עבודה קצבית ועדינה של מאסטר מנוסה הנה מרגיעה ומרדימה, כאשר לחיצות על נקודות מסוימות כמו גם מתיחות עוזרות לאספקת החמצן לכל האברים ומעוררות את המשאבים הפנימיים של הגוף.

לעיסוי חכים לפנים ישהשפעה מובהקת של הצערה והתחדשות העור, וזאת בזכות שיפור זרימת הדם והלימפה. העיסוי מעניק אפקט של מתיחת פנים וזוהר לעורך.

טכניקת עיסוי חכים מאופיינת בתכונות מעניינות ייחודיות, כגון, שימוש בנייר משי ע"י המטפל במטרה לנטרל את הרעלנים שמופרשים מן העור.

לשם הזנה והתחדשות הדיסקים הבין-חולייתיים משתמשים בשמן פרע (Hypericum).והרי עוד בימי קדם ברוסיה ידעו על סגולות המרפא של צמח זה והשתמשו בו לטיפול במחלות רבות. נייר המשי תורם גם לחדירה עמוקה יותר של השמן לתוך העור.

עיסוי חכים מועיל לכל אלה הסובלים מכל סוג של כאבי גב וגפיים וכן לאנשים הממעטים בפעילות גופנית בחיי היום-יום שלהם. לעיסוי זה השפעה חיובית לא רק על המבוגרים אלא גם על הילדים ואפילו על התינוקות, ובמיוחד על ילדים היפראקטיביים. עיסוי חכים אסור לחולי סרטן בלבד.

עיסוי מסוג זה, בשונה מסוגי עיסוי אחרים, ייחודי בכך שהוא מחדש ומשחרר מטען שלילי, מעניק שלווה ושמחת חיים למטופל.

בתום העיסוי חשוב לבצע סדרת תרגילים שפותחה במיוחד כדי לשמר ולחזק את האפקט שהושג מעיסוי חכים.