עיסוי יעיל בעזרת כורסת עיסוי

עיסוי יעיל בעזרת כורסת עיסוי

רוב האנשים לעולם לא משתמשים בכורסאות העיסוי ואין להם מושג כיצד הן פועלות. אמנם על כורסאות עיסוי מדברים מזה שנים רבות. דגמים רבים מיוצרים בגרמניה.

זה אכן מרגיש נהדר - לשבת בכורסא ובו בזמן ליהנות מהעיסוי.

בתוך הכורסא יש מספר מנועים, לרוב שניים עד שישה, ותוכנת מחשב אשר מפעילה את הכורסא לפי ההגדרה שתבחרו. את כל הגוף ניתן לעסות במשך עשרים דקות – לעיתים פחות ולעיתים יותר. 

איזה עיסוי ניתן לבצע?

הרשו לנו להציג בפניכם כמה דוגמאות.

עיסוי זרועות וכפות ידיים. מתאים במיוחד להפגת עייפות למי שעובד בדרך קבע מול המחשב או עם טלפון סלולרי ביד. עיסוי מסוג זה ניתן לבצע בזמן העבודה, במהלך ביצוע מטלות בית, בזמן המנוחה וכד'. מנגנון עיסוי אוויר מתבסס על השימוש במשענת מרפק אשר תנוע באופן טבעי תוך שינוי זווית התנוחה – מישיבה עד לשכיבה למחצה. כך, קשיחות ומתח בשורש כף היד ובגב ישוחררו לגמרי.

בהתאם לזווית הטיית משענת הגב, פונקציה של עיסוי היד תפעל באופן שונה. משענת גב יכולה להיות במצב מאונך, מוטה מעט או במצב שכיבה.

ישנה גם אפשרות של עיסוי אוויר לחלק התחתון של הרגליים. עיסוי זה מהווה מחזורים של דחיסות ושחרורי השריר. הפעלת שרירים שכזו תעזור לפונקציה חשובה של המרצת זרימת הדם לכיוון הלב.

היות וצורות הגוף שלנו שונות זו מזו עד מאוד – חשוב שתהיה לכורסת עיסוי טובה אפשרות של התאמה אישית. כיום יש כורסאות אשר באופן אוטומטי סורקות את גוף האדם ומשתמשות בנתונים שנאספו לשם שינוי ההגדרות והגדלים.

בכורסא קל ליישם עיסויי לישה מורכבים וסטריאוסקופיים. קיימות פונקציות מתוחכמות עוד יותר שנוספו לחלק מתוכנות של כורסאות העיסוי. למשל, פונקציה אשר משלבת עיסוי שדומה להקפצות מעלה ומטה עם הפעלה בו זמנית של ברכיים וידיים.

הפונקציות הנפוצות ביותר של כורסאות העיסוי מהוות רטט במושב ובמשענת גב. ויברציות נעימות שמבוצעות לסירוגין יכולות ללוות את ביצוע העיסוי עצמו. הדבר תורם לשיפור זרימת הדם ועוזר לשחרור השרירים המתוחים.

מה המחיר של כורסת עיסוי?

כרגיל, הכל תלוי בפונקציונליות שתרצו לקבל, אך המחירים נעים מאלף דולר ארה"ב ויותר. חברות רבות קונות או שוכרות כורסא כדי להציב אותה במקום מסוים ולהציע טיפולים תמורת תשלום, או להציב כורסת עיסוי ללא תשלום בחברות למיניהן. שימוש בכורסת עיסוי נחשב כיום לדרך יעילה מאוד לשמירה על בריאות העובדים. ישנם מחקרים המראים כי מספר ימי מחלה מצטמצם באופן משמעותי לאחר הצבת כורסת עיסוי במקום העבודה.

חשוב גם לבנות לוח זמנים לשימוש בכורסת עיסוי.