עיסוי אנטי-צלוליט: מיתוסים שהטעו אלפי בנות...

עיסוי אנטי-צלוליט

במשך שנים רבות סביב נושא העיסוי האנטי-צלוליט היו חילוקי דעות לא מעטות והתנהלו דיונים רבים. כתוצאה מכך הופיעו תפיסות מוטעות המסוגלות לשבש את דעתנו לגבי טיפול מסוג זה. בגלל המיתוסים הללו נשים עלולות להחמיץ ניואנסים חשובים ביותר והדבר ימנע מהן להשיג תוצאה משביעת רצון.

המיתוסים הם רבים ומגוונים וחלקם – פופולריים במיוחד:

1) בעזרת הטיפול הזה ניתן לרדת במשקל. זוהי טעות נפוצה מאוד, במיוחד בקרב אוהדי שיטות "ההרזיה לעצלנים". בעזרת העיסוי ניתן להגיע להצרת היקפים לאחר כמה טיפולים, אמנם הדבר קורה כתוצאה מסילוק הנוזל הבין-תאי מהגוף. שינויים שכאלה יהיו חד פעמיים. עם זאת, כאשר משלבים עיסוי אנטי צלוליט עם דיאטה ופעילות גופנית, ניתן להוריד במשקל באופן הרבה יותר משמעותי לעומת ההרזיה המסורתית ללא העיסוי.

2) ככל שהכאב רב יותר – כך האפקט ניכר יותר. משום מה אנשים רבים סבורים שלהשגת התוצאה המרבית הם חייבים לענות את עצמם עם הפעלת כוח חזק. לכאורה, הפעלת הכוח תגרום להתפרקות מהירה יותר של השומנים בגוף. בפועל הכאב מעיד רק על לחץ מכאני חזק שמופעל על העור ולא על שכבת השומן. בנוסף לכך, לנשים אשר לא מלאות במיוחד ולאלה שעברו את גיל ה-40 עיסוי אנטי צלוליט המלווה בכאב חזק אסור בתכלית האיסור: הוא עלול לגרום לפגיעה בנימים ובעקבות כך להופעת ההמטומה מתחת לעור – תופעה שקשה מאוד להיפטר ממנה.

3) כדי לקבל אפקט מקסימאלי יש להגביל את צריכת המים. זאת טעות מסוכנת אשר מונעת את השגת התוצאה הסופית. אם נגביל את עצמנו בצריכת המים אז בשלב ראשוני אכן ניתן יהיה להבחין בהשפעה מהירה. אך ההיקפים שיצטמצמו בשל סילוק הנוזלים מהגוף, עשויים לחזור במהרה, ובנוסף לכך חוסר הנוזלים בגוף מאט את תהליך סילוק הרעלים והפסולת מהגוף.

4) אחרי העיסוי אסור לאכול. בשום פנים ואופן לא כדאי למנוע מהגוף את צריכת המזון הנחוצה לו. עם זאת, בהחלט לא מומלץ לרוץ מיד אחרי הטיפול לחדר האוכל או למקרר כדי למלא את הבטן. אך יוגורט דל שומן, בשר מבושל עם תוספת בריאה או סלט קל לא יזיקו לגזרה ויבטיחו פעילות תקינה של מערכת העיכול.

5) לעיסוי אין השפעה טיפולית, הוא נועד רק כדי להיפטר מהצלוליטיס. בפועל לכל סוגי העיסוי יש השפעה טיפולית מועילה. סגולת הריפוי העיקרית המיוחסת לעיסוי אנטי צלוליט – הנה שיפור חילוף החומרים ואפקט הטיהור. מלבד זאת, טיפול זה מעורר את פעילותה של המערכת החיסונית.

עיסוי אנטי-צלוליט: מיתוסים שהטעו אלפי בנות